محمود صادقی در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین مطرح کرد

سوال از وزرای اطلاعات، دادگستری و کشور در مورد بازداشت فعالان محیط زیست در حال پیگیری است/ باید از رییس مجلس و رییس کمیسیون امنیت بخواهیم این موضوع را بررسی کنند/ تکرار خودکشی‌ها در زندان نگران‌کننده است/ هنوز کار هیات بازدید از زندان‌ها تمام نشده که گزارش بدهند


کد 158327  |  مصاحبه  |  سیاسی  |  سیاست داخلی  |  1396/11/23

یک نماینده مجلس اظهارداشت: در خصوص بازداشت فعالین محیط زیست می خواهیم سوال از وزیر اطلاعات، وزیر دادگستری و وزیر کشور را مطرح کنیم

اعتمادآنلاین| محمود صادقی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در گفت و گو با خبرنگار اعتمادآنلاین در خصوص آخرین پیگیری‌هایش درباره بازداشت فعالین محیط زیست، گفت: امروز بعدازظهر و در مجلس باید این موضوع را پیگیری کنیم. تاکنون پیگیری اینکه حال این افراد چگونه است و چه کاری انجام می دهند، مشخص نیست اما در حال پیگیری سوال از حداقل از دو یا سه وزیر هستیم.

وی در پاسخ اینکه از کدام وزرا می خواهید سوال کنید؟ تاکید کرد: می خواهیم از وزیر اطلاعات، وزیر دادگستری و وزیر کشور که مرتبط با این موضوع هستند سوال کنیم. همچنین باید از رییس مجلس و رییس کمیسیون امنیت ملی بخواهیم که موضوع بازداشت فعالین محیط زیست را در کمیسیون امنیت ملی بررسی کنند. 

این نماینده مجلس افزود: چون مجلس تعطیل بود فعلا صحبتی با هیات رئیسه و رییس مجلس نکرده ایم اما بعد از ظهر امروز که مجلس جلسه دارد حتما در این خصوص صحبت می کنیم.

صادقی با بیان اینکه علت بازداشت فعالین محیط زیست هنوز مشخص نیست، تصریح کرد: هنوز علت بازداشت فعالین محیط زیست مشخص نیست و مقامات قضایی اعلام کرده اند که نمی توانیم در این مقطع توضیحاتی را ارائه بدهیم و به موضوع بعد امنیتی داده اند. با تلاش‌هایی هم که من شخصا انجام داده ام جز موارد کلی چیز دیگری به دستم نرسیده است.

وی در خصوص موضع فراکسیون امید در خصوص بازداشت فعالین محیط زیست خاطرنشان کرد: از موضع فراکسیون خبر ندارم اما بسیاری از اعضای فراکسیون اظهارنظر کرده اند. افرادی از فراکسیون محیط زیست نیز نظرشان را اعلام کردند و بعدازظهر که همدیگر را می‌بینیم صحبتی خواهیم داشت. 

صادقی با اشاره به خبر خودکشی کاووس سید امامی در زندان، گفت: این وضعیت و تکرار خودکشی‌ها در زندان بسیار نگران‌کننده است زندان  قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌ای دارد و این اتفاق ها نقض مقررات و نقض قوانین است.

صادقی در خصوص عدم انتشار گزارش هیات بازدید کننده از زندان اوین، اظهارداشت: دوستان نظرشان بر این بوده که این هیات باید کارشان را به صورت کامل انجام دهند و از زندان هایی در شهرستانها که بازداشتی های زیادی داشتند، بازدید کنند و بعد از آن  گزارش جامعی بدهند. هنوز کار این هیات به پایان نرسیده و قرار است ادامه داشته باشد.


 |  مجلس | مجلس دهم | محمود صادقی |
آخرین خبرها